FRANKLIN COUNTY 

DISTRICT ATTORNEY

Craig Carriero (D)

LEGISLATOR DISTRICT 1

Paul Lauzon (D)

LEGISLATOR DISTRICT 2

Greg Janisewski (D)

Tom McDonald (R)

LEGISLATOR DISTRICT 3

Andrea Dumas (R)

LEGISLATOR DISTRICT 4

Ed Lockwood (R)

Joe Riccio (D)

LEGISLATOR DISTRICT 5

Donald Dabiew (D)

LEGISLATOR DISTRICT 6

Paul Maroun (R)

LEGISLATOR DISTRICT 7

Lindy Ellis (D)

Cliff Donaldson (CS)

BANGOR TOWN SUPERVISOR 

Gary Monica (D) 

BANGOR TOWN CLERK

Jeanette Perry (D)

Christine Marshall (D)

BANGOR TOWN COUNCIL 

Barry White (D)

Joey St. Mary (D)

Two seats available. 

BANGOR TOWN TAX COLLECTOR 

Mary Cartier (D)

BANGOR HIGHWAY SUPERINTENDENT

Jamie St. Hilaire (D)

BELLMONT TOWN SUPERVISOR

Bruce Russell (R)

BELLMONT TOWN CLERK

Judylane Nason (R)

BELLMONT TOWN JUSTICE

Joe Perry (D)

BELLMONT TOWN COUNCIL

Harley Titus (R)

Jeff Manley (I)

Two seats available.

BELLMONT TOWN TAX COLLECTOR

Stacie Mailloux (NOP)

BELLMONT HIGHWAY SUPERINTENDENT

Lee Davis (R)

BOMBAY TOWN SUPERVISOR

Christopher Jock (D)

BOMBAY TOWN CLERK

Jennifer Reardon (D)

BOMBAY TOWN COUNCIL

Michael Kelly (D)

Sarah Devlin (D)

Daniel Shea (D)

Two seats available. 

BOMBAY TOWN TAX COLLECTOR

Ann Dabiew (D)

BRANDON TOWN SUPERVISOR

Michael Lawrence (R) 

BRANDON TOWN CLERK

Christine Marshall (R)

BRANDON TOWN COUNCIL

Kenneth Fish (R)

Randy French (R)

Two seats available.

BRANDON TOWN TAX COLLECTOR

Mark Gokey (R)

BRANDON HIGHWAY SUPERINTENDENT

Gary Marshall (R)

BRIGHTON TOWN SUPERVISOR

Peter Shrope (D)

BRIGHTON TOWN CLERK

Elaine Sater (D)

BRIGHTON TOWN COUNCIL

Matthew Szeliga (D)

Lydia Wright (D)

Two seats available.

BRIGHTON TOWN TAX COLLECTOR 

Holly Huber (D)

BRIGHTON HIGHWAY SUPERINTENDENT

Andy Crary (D)

BURKE TOWN SUPERVISOR

William "Billy" Wood (R)

Albert Johnson (D)

BURKE TOWN COUNCIL

Arnold Lobdell (R) 

June Parmeter (D)

Patrick Downing (R)

Mary Moore (D)

Two seats available.

BURKE TOWN TAX COLLECTOR

Tammy Spinner (R)

CHATEAUGAY TOWN SUPERVISOR 

Donald Bilow (D)

CHATEAUGAY TOWN CLERK

Phyllis Lamay (D)

CHATEAUGAY TOWN COUNCIL

Darby Monette (R)

Jim Harrigan Jr. (D)

Arthur McCormick (D)

Scott Cowan (R)

Two seats available. 

CHATEAUGAY TOWN TAX COLLECTOR

Lori Rowe (R)

CHATEAUGAY HIGHWAY SUPERINTENDENT

Roger Labombard (D)

CONSTABLE TOWN COUNCIL

Clyde Wilson (D)

Mike Leahy (D)

DICKINSON TOWN SUPERVISOR

Sherry Smith (R)

DICKINSON TOWN CLERK

Tammy Daggett (D)

DICKINSON TOWN JUSTICE

Randy Farmer (C)

DICKINSON TOWN COUNCIL

Stewert White (D)

Dolores Rice (R)

Two seats available.

DICKINSON TOWN TAX COLLECTOR

Dolores Clark (R)

DICKINSON HIGHWAY SUPERINTENDENT

Richard Fountain (R)

DUANE TOWN COUNCIL

Laura Paquin (R)

Gary Cring (R)

Two seats available.

FORT COVINGTON TOWN SUPERVISOR

Patricia Manchester (D)

FORT COVINGTON TOWN CLERK

Christine Benway (D)

FORT COVINGTON TOWN COUNCIL

John Bashaw (D)

Darrell Mainville (R)

John Cushman (D)

Two seats available. 

FORT COVINGTON TOWN TAX COLLECTOR

Karen Stowell (D)

FORT COVINGTON HIGHWAY SUPERINTENDENT

Lynden Greene (D)

FRANKLIN TOWN SUPERVISOR 

Dorothy Brown (D) 

FRANKLIN TOWN CLERK/TAX COLLECTOR

Lauren Lefebrve (D)

FRANKLIN TOWN COUNCIL

Cliff Smalley (D)

Leo Demong (D)

Glen Swinyer (R)

Pete Woodcock (NOP)

Richard Jarvis (D) 

Brad Merrill (R)

Two seats available. 

FRANKLIN HIGHWAY SUPERINTENDENT

Jacques Demars (R)

Leo Law (U)

HARRIETSTOWN TOWN JUSTICE 

Ken McLaughlin (R) 

HARRIETSTOWN TOWN COUNCIL

Patricia Meagher (R)

Howard Riley (D)

Ashley Milne (R)

Two seats available.

MALONE TOWN JUSTICE 

Charles "Charlie" Robert (D)

MALONE TOWN COUNCIL

Brian Taylor (R)

Paul Walbridge (D)

Mike Fournier (R)

Jody Johnson (D)

Two seats available.

MALONE VILLAGE MAYOR

Andrea Dumas (R)

Norman Bonner (D) 

MALONE VILLAGE TRUSTEES

Brian Langdon (D)

Matt Boyea (R)

Archie McKee (R)

Nate Hathaway (D)

Two seats available.

MOIRA TOWN SUPERVISOR 

Justus Martin (D)

MOIRA TOWN COUNCIL

Ryan O'Connor (D)

Frank Snyder (R)

Burton Peck (R) 

MOIRA TOWN TAX COLLECTOR

Rita White (R)

MOIRA HIGHWAY SUPERINTENDENT 

James Helm (D) 

SANTA CLARA TOWN SUPERVISOR

Andy McGill (R)

SANTA CLARA TOWN CLERK

Laurie McGill (R)

SANTA CLARA TOWN COUNCIL

Rick Lyon (R)

Micky Webb (R)

Two seats available.

TUPPER LAKE TOWN CLERK

Laurie Fuller (R)

TUPPER LAKE TOWN JUSTICE 

Lenny Young (R)

TUPPER LAKE TOWN COUNCIL

Tracy Luton (R)

Daniel Carmichael (D)

Mary Fontana (R)

Dean Lefebvre (D)

Two seats available.

TUPPER LAKE HIGHWAY SUPERINTENDENT

Billy Dechene (R)

TUPPER LAKE VILLAGE MAYOR

Paul Maroun (R)

TUPPER LAKE VILLAGE TRUSTEE

Leon Leblanc (R)

Ron Lascala (I)

Two seats available. 

TUPPER LAKE VILLAGE JUSTICE 

Chris Delair (R)

 

WAVERLY TOWN SUPERVISOR

Chad Rivers (R)

WAVERLY TOWN CLERK 

Debbie Fraser (R)

WAVERLY TOWN JUSTICE 

Hal Fraser (R)

WAVERLY TOWN COUNCIL 

Nick Lansing (R)

Butch Goodrow (R)

Two seats available.

WAVERLY TOWN TAX COLLECTOR

Amy White (R)

WAVERLY HIGHWAY SUPERINTENDENT

Harold Fraser (R)

WESTVILLE TOWN COUNCIL

Dean Fleury (D)

Brenda St. Hilaire (D)

Two seats available. 

 

 

 

Recommended for you