Press-Republican

Sports

November 11, 2012

Seton standouts crack top 10 in state meet

(Continued)

ELMA —

64. Rourk Marlow, Malone 17:05.1

82. Dylan LaVoie, Malone 17:29.2

92. Bach Schanck, Malone 17:47.0

110. Alex Wood, Ogdensburg 18:26.6

111. Patrick Gordon, Malone 18:35.7

116. Andy Cole, Ogdensburg 18:49.3

Class C

Individual results

1. Jeffrey Antolos, Batavia-ND 15:41.5

2. Stephen Shine, Briarcliff 16:07.3

3. Matt Jorgensen, Pawling 16:12.3

Section 7 runners

24. Jeriqho Gadway, PHS 16:54.2

37. Colin Quackenbush, B’town 17:10.7

45. Josh Wade, Saranac 17:21.9

54. Zach LePage, Saranac 17:34.7

63. Jon Graziane, Beekmantown 17:43.4

82. Jordan West, Beekmantown 18:13.4

99. Keenan Hunt-Stone, PHS 18:5.8

104. Patrick Sullivan, Beekmantown 19:07.4

105. Cory Couture, Beekmantown 19:07.4

109. Justin Liechty, Saranac 19:17.3

121. Brandon Couture, Beekmantown 20:08.2

124. Myles West, Beekmantown 20:58.2

Section 10 runners

17. Ethan Vinson, Potsdam 16:47.6

64. Jake Erdman, Gouverneur 17:44.1

86. Luke Dunkelburg, Gouverneur 18:25.6

103. James Merrill, Potsdam 19:06.3

106. David Jones, Gouverneur 19:10.8

110. Ben Miller, Potsdam 19:18.0

113. Mark Dunkelburg, Gouverneur 19:22.0

119. Devin Breckenridge, Gouverneur 20:04.4

123. Daniel Sweet, Gouverneur 20:56.7

125. Fred Nientwick, Gouverneur 20:58.3

126. Brandon Bryington, Salmon River 21:08.1

127. Jayson Cook, Salmon River 21:23.2

Class D

Individual runners

1. Gabe Rodriguez, Geneseo 15:59.9

2. Jeremy Spiezio, Greenwich 16:15.0

3. Alex Campanella, Eldred 16:22.5

Section 7 runners

9. Mitch Ryan, Seton Catholic 16:53.9

14. Evan Page, Seton Catholic 17:05.9

22. Tyler Belden, Ticonderoga 17:20.7

28. Javeed Nazir, Ticonderoga 17:33.7

32. Shawn Silliman, Ticonderoga 17:38.7

74. Karl Schultz, Lake Placid 18:41.8

75. Kody Parrott, Ticonderoga 18:43.4

76. Jacob Young, Ticonderoga 18:50.5

98. Corey Detwiler, Lake Placid 19:43.2

105. Erik Ziemer, Seton Catholic 19:53.4

109. Martin Glazer, Ticonderoga 20:19.2

113. Milo Stricker, Ticonderoga 20:48.7

Section 10 runners

58. Kyle Fulk, Norwood-Norfolk 18:10.4

78. Deven Grant, Norwood-Norfolk 19:04.9

80. Adam Saucier, Norwood-Norfolk 19:05.8

82. Broyce Guerette, Tupper Lake 19:21.2

85. Chaz Bair, Brushton-Moira 19:25.5

90. Anson Gagnier, Tupper Lake 19:33.9

91. Luke Ducharme, Brushton-Moira 19:34.6

97. Alex Lafountain, Brushton-Moira 19:43.2

105. Ben Gushlaw, Norwood-Norfolk 20:04.4

108. Connor Levison, Norwood-Norfolk 20:17.0

114. Peter Jarvis, Norwood-Norfolk 21:33.5

Text Only | Photo Reprints
Local Sports